Strona główna Porady Skuteczna ochrona przed kleszczami, czyli jak często zmieniać obróżki ochronne?

Skuteczna ochrona przed kleszczami, czyli jak często zmieniać obróżki ochronne?

360
0
wlasciciel-ze-swoim-psem

Skuteczna ochrona przed kleszczami, czyli jak często zmieniać obróżki ochronne?

Kleszcze potrafią dać się we znaki tak ludziom, jak i zwierzętom. W ich przypadku sprawę komplikuje fakt, że pasożyty znajdują doskonały kamuflaż w postaci długiej, często ciemnej sierści. Co gorsza, kleszcze znajdują dostęp do opiekunów czworonogów dzięki temu, że zwierzaki rozkosznie lokują się na posłaniach swoich właścicieli. Młody pasożyt wielkości główki szpilki bez problemu umknie uwadze ludzkiego żywiciela, a stąd już tylko krok do tragedii. Zatem chroniąc zwierzę przed kleszczami, dbamy o zdrowie podopiecznego, lecz także swoje. Jak zrobić to najskuteczniej?

  • Dlaczego pies nie powinien spać z ludźmi?
  • Jak zabezpieczyć czworonoga przed kleszczami?
  • Co przyciąga kleszcze?
  • Jak najskuteczniej ochronić zwierzaka przed kleszczami?

Kleszcze, specjaliści od … zarażania 

Faktem jest, iż nie każdy kleszcz przenosi między innymi boreliozę czy też wirus KZM (kleszczowe zapalenie mózgu). Niewielka to jednak pociecha, zważywszy, iż bez specjalistycznych badań laboratoryjnych nie sposób orzec jednoznacznie, który kleszcz jest nosicielem.

Dopiero rozwinięta choroba świadczy o tym, że doszło do kontaktu. Wtedy niestety jest już za późno, niezależnie od tego, czy zakażony został zwierzak, czy też jego opiekun.

Niejako przy okazji wypada wspomnieć, iż zapobiec ukłuciu człowieka przez kleszcza może wydzielenie czworonogowi osobnego miejsca do spania. Z tego powodu należy bezwzględnie zaopatrzyć pupila w wygodne legowisko oferowane przez sklep zoologiczny Fera.pl. Jest to zalecane także z powodów higienicznych.

Jak chronić psa lub kota przed kleszczami domowymi sposobami?

Kleszcze przyciąga ciepło ciała oraz zapach wydzielany przez potencjalnych żywicieli. Wszędobylski pies lub kot uwielbia zwiedzać zarośla, które są naturalnym siedliskiem kleszczy. Z dużą dozą pewności można założyć, iż jeśli w takim miejscu bytowały kleszcze, będą one nieproszonymi gośćmi w domu właściciela zwierzęcia.

Jedną z metod obrony organizmu podopiecznego przed zakażeniem jest naturalna odporność. Odpowiednio zbilansowana karma dla psa jest w stanie sprawić cuda, jednak w przypadku kleszcza, może się to okazać niewystarczające.

Przeglądanie sierści po każdym spacerze jest dość kłopotliwe, tym bardziej że młode kleszcze są naprawdę bardzo małe. Osoby o słabym wzroku mogą takiego pasażera na gapę po prostu przeoczyć.

Domowe preparaty z ziół przeciw kleszczom

Część właścicieli psów i kotów próbuje chronić swoich podopiecznych, przygotowując w warunkach domowych preparaty ziołowe, które następnie wcierane są w skórę zwierzęcia.

Rośliny zniechęcające kleszcze do atakowania:

  • Wrotycz pospolity;
  • Lawenda;
  • Szałwia;
  • Mięta pieprzowa;
  • Rozmaryn;
  • Aloes.

Nie kwestionując skuteczności tego typu wyrobów, trzeba przyznać, iż sama produkcja może przysporzyć pewnych trudności. Czy nie ma łatwiejszego sposobu na pozbycie się kleszczy?

Najskuteczniejsza ochrona przed kleszczami

Poważne badania wskazują, iż najskuteczniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest Bayer Foresto – obroża przeciw kleszczom.

Powyższa opinia wynika z kilku istotnych czynników określających skuteczność oraz trwałość obroży.

Zalety korzystania z obroży przeciw kleszczom Bayer Foresto:

  • Długi okres przechowywania (nawet do 5 lat);
  • Ochrona przed wieloma gatunkami owadów (kleszcze, pchły, mrówki, wszoły);
  • Zastosowanie profilaktyczne;
  • Bezpieczeństwo zdrowotne;
  • Długi czas działania obroży;
  • Łatwość zastosowania;
  • Dostępność.

W odróżnieniu od dezodorantów, kropli itp. obroże zakłada się na okres 7 – 8 miesięcy. Jest to niezwykle wygodne dla opiekuna, a także psa. Zwierzę nie odczuwa żadnego dyskomfortu, obroża nie ogranicza swobody ruchów, nie wydziela też przykrego zapachu, jest estetycznie wykonana.

Jedyne, o czym należy pamiętać, to systematyczna wymiana obroży co kilka miesięcy.

Efekt?

Zdrowy i bezpieczny pupil w towarzystwie zdrowego i szczęśliwego opiekuna. Warto?

Nie czekaj, aż kleszcz zaatakuje, załóż psu obrożę Bayer Foresto jak najszybciej i ciesz się wspólnymi spacerami. Dodajmy, bezpiecznymi.

Nasze Zwierzaki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zabezpieczenie: 3 × = 15